E Enjte, 30 Mars 2017 - 16:19:39

Alternative flash content

Requirements

Get Adobe Flash player

Artikujt

Serbët kanë përforcuar rojet në barrikadat e vendosur në veri të Kosovës, pavarësisht se kjo mënyrë për të kundërshtuar sovranitetin e Prishtinës është kritikuar edhe nga Beogradi.

Siç raportuan mediat kosovare ditën e diel, trupa shtesë janë parë në urën e Ibrit, por kujdestaria me roje nga popullsia civile është shtuar edhe në barrikadat e Zupçit dhe Dolanit.

Sipas serbëve, ata do të jenë të gatshëm të ndalojnë edhe mjetet e EULEX dhe KFOR, nëse do të jetë nevoja, ndërsa kërcënuan me mbylljen e pikëkalimeve kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut.

Sipas agjencisë serbe “Srna”, serbët po merren me aktivitetet e tyre bujqësore, “por kjo nuk ndikon në gatishmërinë e tyre që në rast nevoje të mblidhen tek 16 barrikadat” e vendosura në pjesën veriore të Kosovës./tch/

Comments | Add yours
  • No comments found

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.