Digjet xhamia e fshatit Reçak

Dje, në orët e hershme (02:25), në fshatin Reçak të Shtimes, raportohet të jetë djegur xhamia e fshatit.

“Një mashkull K/Shqiptar ka raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë xhamia e fshatit. Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendngjarje dhe kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për lëndime në njerëz, ndërsa raportohet se rasti është duke u hetuar.


Lajme tjera

Error: No articles to display

Më të lexuarat